• Startdatum:
  • 14 mei 2025
  • Cursusduur:
  • 1 dagdeel
  • Rechtsgebied:
  • Intellectuele eigendomsrecht
  • Soort:
  • Cursus
  • Accreditaties
  • NOVA:
  • 1

Sluit aan bij de Leiden Law Lunches voor een uur digitale kennisdeling! Op woensdagen delen experts hun kennis over actuele onderwerpen en gebeurtenissen in verschillende specialismen van het Intellectuele Eigendomsrecht. Elke bijeenkomst verzorgt de expert een inhoudelijke inleiding waarna er ruimte is voor vragen en discussie. Blijf terwijl u geniet van uw lunch up to date over de nieuwste ontwikkelingen binnen uw rechtsgebied.

 

Waar: online (na inschrijving krijgt u toegang tot de zoomlink)


Wanneer: woensdagen van 12.00 tot 13.00 uur


Wat: actualiteiten uit het rechtsgebied Intellectuele Eigendom

 

Zie een inhoudelijke toelichting op deze Leiden Law Lunch onder het tab Programma!

De Leiden Law Lunch Intellectuele Eigendom wordt aangeboden in samenwerking met de VIEPA, BMM en Praktizijns Sociëteit.

 

Vragen of suggesties?
Met vragen en suggesties voor onderwerpen of over uw inschrijving kunt u zich wenden tot: pao@law.leidenuniv.nl

Op 8 mei 2025 heeft Advocaat Generaal Szpunar zijn langverwachte conclusie gewezen in de gevoegde Mio & Haller-zaak. In zijn conclusie bespreekt de A-G de kern van het auteursrecht, te weten hoe moet worden beoordeeld of een werk oorspronkelijk is en onder welke voorwaarden en omstandigheden auteursrechtinbreuk kan worden aangenomen. In de Leiden Law Lunch van 14 mei wordt uitgebreid ingegaan op deze conclusie en bediscussieerd wat de implicaties zijn als het Hof van Justitie het advies van zijn A-G overneemt.

 

Naast de conclusie van A-G Szpunar wordt ook ingegaan op recente Nederlandse rechtspraak over de auteursrechtelijke bescherming van vormgeving, en wordt besproken hoe deze rechtspraak zich verhoudt met de conclusie van Szpunar.

Dirk Visser docent bij PAO Leiden
Cursusleider
prof. mr. D.J.G. Visser
...
Docent
mr. J.R. Torenbosch
...


De bijeenkomst vindt online plaats. U hoeft hiervoor niets te downloaden. Na aanmelding ontvangt u een mail met de inloginstructie naar de digitale ontmoetingsruimte.

€ 79,50 per sessie (regulier tarief), vrij van btw.
€ 69,50 per sessie voor leden van de VIEPA, BMM & Praktizijns Sociëteit, vrij van btw.

 

Gratis deelname voor leden van de rechterlijke macht, wetenschappers en studenten ingeschreven aan een universiteit in Nederland of België.

*nb. Gratis deelnemers ontvangen geen nova punt. Andere deelnemers dienen ter verificatie de korte toetsvragen te beantwoorden, te vinden in de digitale leeromgeving.

 

Kantoorkorting vanaf 4 collega's van hetzelfde bedrijf
Indien 4 personen van hetzelfde bedrijf aan een bijeenkomst willen deelnemen dan mogen 2 hiervan gratis deelnemen; 2 personen schrijven zich in voor regulier tarief/korting-tarief (indien van toepassing) en de overige 2 als genodigden. Bij 6 mensen van hetzelfde kantoor mogen 3 hiervan als gratis genodigden deelnemen. Bij 8 collega's mogen 4 als gratis genodigden aansluiten en bij 10 mogen 5 als gratis genodigden deelnemen. Bij oneven aantallen bv. 5 inschrijvingen van hetzelfde kantoor zijn er 3 betalend en 2 gratis.