• Startdatum:
  • 29 november 2023
  • Cursusduur:
  • 1 dagdeel
  • Rechtsgebied:
  • Privacy en ICT recht
  • Soort:
  • Cursus
  • Accreditaties
  • NOVA:
  • 2

Sinds de Schrems II-uitspraak van het Europese Hof van Justitie in de zomer van 2020 staan data transfers en de internationale doorgifte van persoonsgegevens volop in de schijnwerpers. Drie jaar later worstelen veel organisaties nog steeds met de vraag wat zij moeten doen om persoonsgegevens te mogen doorgeven naar landen buiten de EU. De ontwikkelingen staan niet stil. Komt er bijvoorbeeld een opvolger van het privacy shield op basis waarvan data transfers naar de Verenigde Staten mogelijk zijn?

Tijdens een twee-uur durend webinar zullen privacy advocaten Liesbeth Woolschot en Gijs van Til (Project Moore Advocaten) u bij de hand nemen en belangrijke ontwikkelingen en actualiteiten op het gebied van internationale doorgifte behandelen. U kunt de opgedane kennis direct toepassen in uw drukke praktijk.

Onderwerpen die behandeld zullen worden
- Het wettelijk kader voor internationale doorgifte uit de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG)
- de Schrems II-uitspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie
- de aanbevelingen 01/2020 van de European Data Protection Board
- de nieuwe modelcontracten van de Europese Commissie en de opvolger van het privacy shield, het EU-U.S. Data Privacy Framework

Sprekers
Liesbeth Woolschot en Gijs van Til, beiden advocaat bij Project Moore Advocaten in Amsterdam.

Doelgroep
(Privacy) advocaten, bedrijfsjuristen, overheidsjuristen, in-house (privacy) counsels, FG’s en DPO’s

Niveau
Verdieping. Deelnemers hebben meer dan een jaar praktijkervaring in het privacyrecht.

Tijdspanne
09:30 – 10:30 uur            College 1
10:30 – 10:45 uur            Pauze
10:45 – 11:45 uur            College 2

mr. Tim Gilhaus Juridisch PAO Leiden
Docent
mr. T. Gillhaus
...
mr. J. Koëter  Juridisch PAO Leiden
Docent
mr. J. Koëter
...
Docent
mr. L. Woolschot
...


De bijeenkomst vindt online plaats. U hoeft hiervoor niets te downloaden. Na aanmelding ontvangt u een mail met de inloginstructie naar de digitale ontmoetingsruimte.

€175,00 (vrij van btw)
Leden van de VPR-A ontvangen een korting van €25,00.